Blog

Československé covery Beatles

Československé covery, to jsou kapitolky samy pro sebe. Někdy srandovní, někdy dojemné a málokdy nudné: na všech je vidět, totiž slyšet, jak po temné době častušek rychle a klopotně doháníme zameškaný čas.

Půlhodinka pro The Byrds

Sen: na pódiu se zvučí slavní The Byrds, aby odehráli půlhodinový set, než přijde další kapela. Jak by vypadal můj playlist snů?

Václav Neckář a jeho folk-rockové covery s Golden Kids

V 60. letech překvapivě nejvíc lovil v folk-rockových rybnících právě Václav Neckář, tehdy jedna třetina Zlatých dětí, slavných Golden Kids.

Elvis! The King Is Eighty!

Muzikantů s hrdým titulem King of Rock’n’roll máme v dějepisu 50. let hned několik, ale opravdový Král, the King, je jen jediný. Dnes by se dožil osmdesátky, tak připomenu pár zásadních písní. (AKTUALIZOVÁNO)

Novoroční předsevzetí č. 1 až 4

Chystáme nové písničky. Rezervujte si 10.březen ve svém kalendáři! Na Leitnerce je díky Lukáši Hvězdovi vynikající zvuk, takže premiéry logicky směřujeme na březnový koncert s Nebendem.

5 (ne)vánočních písní k čekání na Ježíška

Hovada Boží – Jablkoň | Amazing Grace – Paul Simon & Ladysmith Black Mambazo | O Come All Ye Faithfull – Take 6 | Santa Claus Is Back in Town – Elvis Presley ‚ Beatles Christmas Songs 1963-1966 | a jako bonus Always Look on the Bright Side of Life

Seven Lonely Days, aneb song-of-a-bitch challenge

Jestli nás něco baví, tak stylové proměny nějaké písně – děvky prodejné – v čase. V případě písně Seven Lonely Days z r. 1953 jsou k mání verze doo-wopové, dixielandové, kabaretní, disko i thajský cover trampského ražení.

Ebenové hlásí, že „Přišel čas holin!“

Bratři Ebenové vydali nové CD Čas holin,horký kandidát na dárek, který bychom si k Vánocům nejraději jaksi tak nějak nadělili sami sobě…

Němec & Puttnerová – Jelen

CD Půljablkoň bude určitě patřit mezi ty zajímavé události tohoto roku. Vzniká ze starších písní Jablkoně s texty Zuzany Wirthové. Tady je malá ukázka na co je možné se těšit.

1.10. Světový den hudby

Co si pustit stylového k dnešnímu svátku?